Aktualności

ultrasonograf

Od początku lipca w naszej lecznicy mamy nowy, zaawansowany, stacjonarny aparat ultrasonograficzny, umożliwiający pracę w najbardziej zaawansowanych trybach obrazowania i zapewniający bardzo wysoką jakość w codziennej diagnostyce małych zwierząt.

 

 

Zapraszamy do korzystania z naszych usług

i wcześniejszego umawiania się na badanie USG!

Zbliża się wiosna, rośnie temperatura, coraz częściej wychodzimy z pupilami na długie spacery do lasu lub na łąkę. Nie lekceważmy zagrożenia, jakie niosą kleszcze. Te małe pajęczaki są wektorem wielu groźnych chorób, wirusowych, bakteryjnych i pasożytniczych, z których najczęstsza i najgroźniejsza dla naszych psów jest babeszjoza( piroplazmoza).

Babesia canis to pierwotniak, który po wstrzyknięciu ze śliną kleszcza rozmnaża się w psich krwinkach czerwonych, powodując ich rozpad, a w konsekwencji wysoką temperaturę, złe samopoczucie, anemię oraz uszkodzenie wątroby i nerek. Zbyt późno zauważona lub nieleczona choroba prowadzi do śmierci zwierzęcia.

Aby uniknąć narażenia naszych podopiecznych na atak wiosennych kleszczy oferujemy szeroki asortyment preparatów przeciwpasożytniczych - obroże, tabletki, preparaty typu spot-on, chętnie doradzimy też, co najlepszego wybrać dla Waszego pupila.

Jeżeli natomiast na profilaktykę jest już za późno i zauważycie Państwo u swojego zwierzęcia niepokojące objawy np. posmutnienie, apatię, brak apetytu, czerwone lub brązowe zabarwienie moczu -nie zwlekajcie z wizytą u lekarza weterynarii!

 

kleszcz 1kleszcz 2

W ostatnim okresie zwiększa się ilość psów brachycefalicznych w psiej populacji, staja się one coraz bardziej popularne. Są to takie rasy psów jak buldog francuski, mops, buldog angielski, dog z Bordeaux, shih tzu, chin japoński, pekińczyk i boston terier.

syndrom brachycefaliczny psy

 

Są to psy predysponowane do wystąpienia syndromu brachycefalicznego – BAS (Brachycephalic Airway Syndrome) – czyli zespołu wad anatomicznych. Zaliczamy tutaj m.in.:

  • zwężone nozdrza,
  • przerost podniebienia miękkiego,
  • zapadnięcie krtani,
  • wynicowane kieszonki krtaniowe,
  • niedorozwój tchawicy

paszport dla zwierzatWakacje jest to czas urlopów i wyjazdów. Często, ten wspaniały czas, chcemy spędzać z naszymi pupilami. Pamiętajmy, że w podczas wyjazdu za granicę naszego państwa zwierzę musi posiadać paszport, aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz musi być odrobaczony.

 

Paszport można wyrobić w naszej lecznicy.

Serdecznie zapraszamy.

Babeszjoza - jest to choroba bardzo powszechnie występująca na naszym terenie geograficznym i dotykająca wiele psów najczęściej w terminie od marca do września. Jest chorobą pasożytniczą przenoszoną przez kleszcze. Do zarażenia dochodzi podczas ugryzienia psa przez zainfekowanego kleszcza.